Fenpedia:Gizlilik politikası

Fen Ansiklopedisi sitesinden

Bu, Gizlilik Politikasının bir özetidir. Tamamını okumak için sayfa çubuğunu aşağı kaydırın veya buraya tıklayın.

Bu özet Gizlilik Politikasının bir parçası değildir ve yasal bir belge değildir. Bunu, sadece Gizlilik Politikamızın kullanıcı-dostu bir arayüzü olarak düşünün.

Özgür bilgi hareketine katılmak için kişisel bilgi vermek zorunda olmamanız gerektiğine inandığımızdan;

Herhangi bir Wikimedia Sitesini bir hesap oluşturmadan okuyabilir, düzenleyebilir veya kullanabilirsiniz. Bir e-posta adresi ya da gerçek bir isim vermeden bir hesap açabilirsiniz. Wikimedia Sitelerinin nasıl kullanıldıklarını anlamak böylece sizin için daha iyi hale getirmek istediğimizden, şu hallerde sizden bilgi toplarız:

Kamuya açık katkılar yaptığınızda Bir hesap oluşturduğunuzda veya kullanıcı profilinizi güncellediğinizde Wikimedia Sitelerini kullandığınızda Bize e-posta gönderdiğinizde veya ankete katıldığınızda, geri bildirim sağladığınızda Taahhüt ediyoruz ki:

Bilginizin nasıl kullanılabileceği veya paylaşılabileceği bu Gizlilik Politikasında açıklanır. Bilgilerinizin güvenliğini korumak için makul önlemler alınır. Bilgileriniz asla satılmaz veya üçüncü taraflarla pazarlama amaçlı paylaşılmaz. Bilginiz sadece Wikimedia Sitelerini geliştirme, yasalara uymak ya da sizi ve başkalarını korumak gibi sınırlı bazı koşullarda paylaşılır. Veriniz Wikimedia sistelerinin bakımı, anlaşılması ve geliştirilmesi ve yasal yükümlülüklerimize uygun olarak mümkün olan en kısa süre için tutulur. Biliniz ki:

Bir Wikimedia Sitesine ekleyeceğiniz her içerik ve yapacağınız her değişiklik kamuya açık ve daimi olarak erişilebilir olacaktır. Eğer bir Wikimedia Sitesine hesaba girmeden içerik ekler veya değişiklik yaparsanız, o içerik veya değişiklik o sırada kullanılan IP adresine atfedilerek kamuya açık daimi olarak erişilir olacaktır. Gönüllü yazar ve katkı-sağlayıcı topluluğumuz kendi kurallarını kendi koyan bir organdır. Wikimdia Sitelerinin topluluk tarafından seçilen belli yöneticileri Wikimedia Sitelerini korumak ve politikaları uygulamak için, son eklemelere ilişkin kamuya açık olmayan bilgilere sınırlı erişimlerini mümkün kılan araçları kullanırlar. Bu Gizlilik Politikası Wikimedia Vakfı tarafından işletilen tüm sitelere örneğin kendi gizlilik politikası olan (Wikimedia Shop gibi) veya üçüncü taraflar tarafından işletilen site veya hizmetler ( Wikimedia Labs üçüncü taraf yazılım projeleri gibi) uygulanmaz . Dünya genelindeki eğitim ve araştırmaya adanmışlığımızın bir parçası olarak zaman zaman kamuya açık ve genellikle veri kümeleri ve veri siteleri yoluyla toplanmış kişisel olmayan bilgileri genel halka açıklarız.