Fenpedia:Hakkında

Fen Ansiklopedisi sitesinden

Hakkımızda

Yardımcı kaynak konu anlatımları hazırlayan öğretmen topluluğundan oluşan Fen Ansiklopedisi, öğrencilerin bir çok eğitimcini kafa yorması ile hazırlanmış bilgilere ulaşması ve kendini geliştirmesi için çaba göstermektedir. Site içeriğimiz 4.Sınıfdan 12.Sınıfa kadar Fen Bilimleri ile alakalı bütün konulardır ve 8-18 yaş grupları için uygundur.

Ne Yapıyoruz?

Tamamen öğrenci eğitimi üzerine bir ansiklopedi oluşturuyoruz. İçeriğimiz eğitim bilgileri temel alınarak öğrencilerin eğitim hayatını bir miktar kolaylaştırmaktır. Gönüllüğün esas olduğu sitemizde hiç bir kar amacı gütmeden sadece yarınlarımızı hazırlıyoruz.

Neden Yapıyoruz?

Bizler eğitimin yarına yapılabilecek en iyi yatırım olduğu düşünüyoruz. Biliyoruz ki eğitimle güçlenmiş bir toplum zenginleşmiş bir toplumdur.

Hedeflerimiz!

28/10/2021 tarihinde başlanılan projemizde ilk hedefimiz eğitim konularını tamamlayıp semantik bir yapı haline getirmek. Daha sonrasında soru havuzuyla birlikte canlı bir yapının devamını sağlamak olacaktır.

İkinci hedef olarak Fen Ansiklopedisi Viki Arşiv havuzuna dahil ettirmek. Bu sitemizin diğer ülkelere beğeniye çıkması ve sitenin havuz yapısının kuvvetlendirilmesi demek. Bu nokta da Japonya ve Danimarka başta olmak üzere bir çok desteği edinmiş olan Fen Ansiklopedisi beğenildiği takdirde başka dillere çevrilmeye başlayarak başka ülkelere bu bilgileri aktararak daha fazla çocuğun bu bilgilere ulaşmasını sağlamış olacaktır.

Türk eğitim sistemi temelini kullanarak dünyaya açılmak bizim için gururlandırıcı olduğu kadar yarınlara umutlu bakmamızı sağlayacaktır.

KURALLARIMIZ

Her ne kadar kuralları en çok katkı sağlayan yazarlar koyuyor olsalar da değişmeyen proje kabul kurallarımız vardır.

  • Site tamamen destek amaçlı ve bir kazanç elde etmek için değişiklik yapılmayacaktır.
  • Arşiv çıkar elde etme amacı olmayan her birey yada kuruluşla paylaşılacaktır.
  • Site içerisinde bireysel ve kişilere özgü ayrı yapı oluşmasına izin verilmeyecektir.